Grillcsirke avokádóhabbal

Grillcsirkét készíteni egyszerű és kényelmes. Azért is szeretem, mert rendszerint marad belőle a másnapi ebédhez is. Ha vendégeknek készítem, egyszerre két madár is befér a sütőbe és mindenki megtalálja majd a kedvenc porcikáját.
Avokádóhabot egyszer Párizsban ettem úgy, hogy nem tudtam mit rendelek. Könnyű vacsora volt, csak a fél fogamra se volt elég. Grillcsirkéhez azonban pont megfelel. Ha mégse, akkor jöhet a hagyományos szalmakrumpli.

Hozzávalók: 1 konyhakész csirke
                      1 fél citrom
                      1 kis fej hagyma
                      5 cikk fokhagyma
                      só, bors
                      5 dkg vaj
                      majoránna/kakukkfű

Az avokádóhabhoz: 1 érett avokádó
                                 2 tojásfehérje
                                 rukkola

Elkészítés: A csirkét megmosom és papírtörlővel kívül-belül szárazra törlöm. Megmérem. Stahl Judit könyvében olvastam, hogy a csirke elkészülési ideje 50 dkg-onként 20 perc+30 perc és ez a formula nekem bevált.A sütőt bekapcsolom 200 fokra. A csirkét belül megsózom és a hasüregébe teszem a citromot, a hagymát, 2 cikk fokhagymát és a zöldfűszert. A puha vajba teszem sót és ezzel a kencével alaposan bekenem a csirkét. A sütő grillrácsát megolajozom és alája teszem a cseppfogó tálcát. A csirkét behelyezem, a sütőt grillfokozatra állítom. A sütési idő letelte előtt   perccel bekenem a csirkét a zúzott fokhagymával. A tojásfehérjékből pici sóval habot verek. Az avokádót megpucolom, villával összetöröm és kis adagokban a habhoz adom. Sóval, borssal, kevés citromlével ízesítem. Rukkolán tálalom.Jót tesz a csirkének, ha tálalás előtt  5-10 percet pihentetem.  Tipp: Ha a sütőnek nincs grillfokozata, sem alsó-felső sütés funkciója, a csirkét félidőben meg kell fordítani.

Please follow and like us:

Ajánlott receptek

Vélemény, hozzászólás?

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
Instagram