Itt a bőség ideje, van már elég friss zöldség gyümölcs a kertekben, piacokon. Izgalmas, vegyes nyársakat, és még izgalmasabb salátákat készíthetünk.

Az időjárás ne befolyásoljon, kint és bent egyaránt elkészíthetőek az ilyen ételek.

A hús pácolása egy kis tervezést igényel, érdemes fogyasztás előtt egy nappal páclébe dugni. Nálunk van, aki enélkül megs em eszi a bárányhúst.

Hozzávalók: 60 dkg bárányhús

szemes bors

2 citrom

olívaolaj

3 ág menta

2 fej fokhagyma

3 kis hagyma

1 kis cukkini

1 piros kaliforniai paprika

A salátához: 25 dkg vegyes saláta

3 uborka

1 marék fekete áfonya

½ gránátalma

3 kis lilahagyma,

Az öntethez: 1,5 dl görög joghurt

pár csepp citromlé

menta, kapor

1 evőkanál olívaolaj

Itt a grillszezon:

  1. Alufóliában sült grillkolbász zöldségekkel
  2. Rosé kacsamell grillezett fügével, balzsamecetes szőlőszósszal, quinoával
  3. Grillezett aranydurbincs citrommal

Elkészítése

  1. A húst egyforma kockára vágjuk. Páclevet készítünk olívaolajból, ½ citrom levéből.
  2. Szemes borsot, szeletelt fokhagymát, apróra vágott mentát adunk hozzá. A húsra öntjük és egy éjszakára hűtőbe tesszük.
  3. Másnap a húskockákat lecsöpögtetjük.
  4. A cukkinit, a paprikát, a citromot és a hagymát a hússal kb. azonos méretűre daraboljuk, felváltva nyársra húzzuk, fokhagyma cikkeket is rejtve közé.
  5. Sózzuk, majd grillrácson minden oldalát megsütjük.
  6. Közben a salátához az uborkát feldaraboljuk, a hagymát felkarikázzuk. A vegyes salátával összekeverjük. Hozzáadjuk az áfonyát és a gránátalma magokat.
  7. Az öntethez a görög joghurtot elkavarjuk a zöldfűszerekkel, az olívaolajjal és a citromlével és a sóval. A zöldséges báránykebabot a salátával, az öntettel tálaljuk.

Tipp: Lepénykenyeret adhatunk hozzá.

Please follow and like us:

Ajánlott receptek

Vélemény, hozzászólás?

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
Instagram