Olyan rég készülök ezt a receptet megosztani, mindjárt lejár a cseresznye-szezon. Csak azért teszem fel most mégis, mert 1. a héten vettem még a piacon pazar magyardécsei cseresznyét, 2. más bogyós gyümölccsel, meggyel, áfonyával, szederrel is jó lenne.
A pohárkrémeket gyakran kipipáljuk keksszel vagy piskótával és ez rendjén is van, pont az a lényegük, hogy gyorsan, finom és látványos desszertet készítsünk.
Ezúttal-mivel van tökmaglisztem-kicsit bonyolítottam a dolgon, de megérte! Finom és látványos desszert született!
Azt ajánlom, hogy a fogyasztás előtti este készítsétek el a piskótát és a cseresznye párolását, így másnapra csak a játék marad, vagyis az összerakás.
Hozzávalók
A tökmaglisztes piskótához: 3 tojás
7 dkg tökmagliszt
5 dkg liszt
egy csipet só
5 dkg cukor
0,5 dl tökmagolaj
0,5 dl tej
1 ek sütőpor
A krémhez: 40 dkg mascarpone
1 dl görög joghurt
4 ek vaníliás porcukor
A cseresznyekompóthoz: 60 dkg magozott cseresznye
1 vaníliarúd
4 ek barna cukor
A díszítéshez: mentalevél
Cseresznyés desszertek:
- https://tetovainyenc.ro/2024/06/21/cseresznyes-mandulas-morzsasuti-pisztaciaval/
- https://tetovainyenc.ro/2015/06/28/cseresznyes-zabpelyhes-szelet/
- https://tetovainyenc.ro/2021/07/14/forditott-cseresznyes-sutemeny/
Elkészítése
- A piskótához a tojás kettéválasztom. A fehérjéből a sóval és a cukor felével habot verek.
- A tojássárgáját kikavaroma többi cukorral, hozzáaodom a tökmagolajat, a tejet, majd a tökmaglisztet, lisztet és sütőport.
- Óvatosan belevegyítem a habot, majd 180 fokta előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt megsütöm a piskótát.
- A cseresznyét kimagolom (érdemes ehhez a művelethez kesztyűt használni), a cukorral és a félbehasított vaníliarúddal összefőzöm.
- A krémhez a mascarponét kikavarom a vaníliás porcukorral és a joghurttal.
- Ha kihűlt a piskóta és a kompót is, összerakom a pohárkrémet: alulra kerül az apró kockára vágott zöld piskóta, erre jön a fehér krém, végül a piros kompót. Ezt a műveletet még egyszer meismétlem.
- Picit állni hagyom (1-2 óra hűtőben), majd mentalevéllel díszítve tálalom.